Energiamess

Eesti keeles rus eng

Energiamessi toimumise aeg ja koht

28.09.2019, Rakvere keskväljak, kell 11-17, sissepääs tasuta

Esitleja

Suurtoetaja

Rakvere

Energiamess - Kütame! 2017 oli sisukas

energiamess avapilt.jpg

Fotogalerii vaatamiseks klikka pildil või siin. 

Energiamess tervitas Tallinnas sügist energiatarkuse jagamisega. Kui muidu nimetatakse tarkusepäevaks 1. septembrit, siis tänavu andis Tallinnas aset leidnud järjekorras teine Energiamess - Kütame! 30. septembril märguande, et uus sügis on vaatamata päikeselistele ja kuivadele ilmadele siiski kätte jõudnud ning igati tark tegu ja viimane aeg on hakata lähemalt mõtlema kütmise, oma energiatarbimise ja sellega seoses ka säästmise peale. Sissepääs vajalikku infot ja energiaharidust jagavale messile oli kõikidele külastajatele tasuta.

Lahendused kütteprobleemile

Paljud messi ligi 1500 külastajast tulidki teadlikult kohale juba kindla ja selge huviga lahendada oma kütteprobleem või leida olemasolevale parem ja kaasaegsem lahendus. Huvilised said Energiamessil tutvuda kõikvõimalike küttelahendustega, mida Eestis hetkel kasutatakse. Esindatud olid nii traditsioonilised kaminad, keskküttekatlad, ahjud kui ka moodsamad lahendused soojuspumpade, päikeseelektri- ja gaasilahenduste ning elektrimüüjate pakkumiste näol. Messilt ei puudunud ka ajast-aega vankumatuna püsiva elukutse esindajad ehk korstnapühkijad, kes igal soovijal lahkesti ka nööpi keerutada lasid. Õnneks jäid kõik nööbid ilusti kuue külge püsima.

Vajalikud teadmised energiakoolist

Eksponente oli teisel Energiamessil kolmkümmend ning lisaks nende telkides toimuvale viidi Energialaval päeva jooksul Viking Window messilaval läbi ka Eesti Rahva Energiakooli õpetliku sisuga lavaepisoodid. Erilist huvi tunti Eesti Gaasi esiltletud teadusteatri vastu. Lisaks neile selgitati Energiakooli publikule korstnapühkimise põhitõdesid ja õpetati tarka ja energiasäästlikku ahjukütmist.

Kultuurienergia

Energiaküllase etteaste andsid JJ Street ja TMS Türnupu meeskoor, päeva jooksul esinesid kolme kontserdiga armastatud muusikud Ivo Linna ja Antti Kammiste. Südapäeval edastas messil osalejatele ja külastajatele oma energiatervituse Talinna linna poolt abilinnapea Kalle Klandorf. Messil osalenute jaoks lõppes päev messiklubis Kochi Aitades koos uhke õhtusöögi ja kultuuriprogrammiga.

Muljed messil osalenutelt

“Oleme messiga väga rahul, kuigi algul kahtlesime kõvasti, kas võtta osa või mitte” -  Tallinna Kütteladu
“Arvasime, et Tallinnas pole meil enam turgu vallutada, aga messis selgus, et huvilisi oli küll ja küll” -  Rivo Aunpu, Briketipoisid.

Tänusõnad

Eesti Messid tänab toetajaid ja korralduspartnereid: messi esitleja Eesti Gaas, partnerid Tallinna linn, Järve Keskus, Viking Window, Eesti Omanike Keskliit, Eesti Korteriühistute Liit, LedRent, UC Rent, Tiki Treiler, EVG Print ja Kochi Aidad. 

Loe ja vaata lisaks:

Energiamess - Kütame! telesaate esmaesitlus on Kanal2 eetris, täpse eetriaja kohta anname lisainfot. Saatejuht on Kairit Tuhkanen. Telesaate avaldame järelvaatamiseks ka kodulehel www.messitv.ee.

Energiamess 2017 pildigalerii (fotod: Ants Liigus, Reet Sink / Eesti Messid)

Aasta Energiategu 2017 tulemused ja pildigalerii

Energiamess 2017 koostöös Äripäevaga ilmunud eestikeelne ajaleht (PDF)

Energiamess 2017 koostöös Äripäevaga ilmunud venekeelne ajaleht (PDF)

Eesti rahva energiaõpik 2017 (PDF) (lisamisel)

Offcanvas

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.